Muzyka w nauce jÄ™zyków obcych

WedÅ‚ug naukowców sÅ‚uchanie muzyki bardzo pozytywnie wpÅ‚ywa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukÄ™, w tym jÄ™zyków obcych. Muzyka poprawia koncentracjÄ™ i pamięć oraz podnosi motywacjÄ™. Dlaczego tak siÄ™ dzieje? MiÄ™dzy innymi dlatego, że pod wpÅ‚ywem muzyki zwiÄ™ksza siÄ™ poziom neuroprzekaźników biorÄ…cych udziaÅ‚ w procesie uczenia siÄ™. Muzyka może wprawić umysÅ‚ we wÅ‚aÅ›ciwy nastrój do nauki. Które utwory bÄ™dÄ… dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecajÄ… sÅ‚uchanie utworów Mozarta. PamiÄ™tajmy jednak, że każdy odnajduje swój wÅ‚asny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdÄ™ podniesie muzyka, którÄ… po prostu siÄ™ lubi. Ważne jest jednak to, aby sÅ‚uchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródÅ‚a dźwiÄ™ku (CD, MP3). Raczej odradzam naukÄ™ przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne sÄ… przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia siÄ™ do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodÅ‚Ä…cznym elementem na moich zajÄ™ciach. Warto Å‚Ä…czyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdÄ™ duże efekty. Przyczynia siÄ™ do poszerzenia zasobu sÅ‚ownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze sÅ‚uchu, a nawet poprawnej pisowni.

JeÅ›li chcesz nauczyć siÄ™ jÄ™zyków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiÄ™kowych, które pozwolÄ… Ci szybciej nauczyć siÄ™ słów i rozumieć jÄ™zyk obcy.

CZY WARTO UCZYĆ SIÄ... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkaÅ„ców. Niedawno miaÅ‚am okazjÄ™ odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
Literkowe szaleÅ„stwo Literkowe szaleÅ„stwo już za nami. Dzieci i mÅ‚odzież Å›wietnie poradzili sobie z uÅ‚ożeniem jak najwiÄ™kszej liczby słów z podanych liter w jÄ™zyku angielskim i niemieckim. Zabawa przyniosÅ‚a im bardzo dużo frajdy. Dodatkowym elementem
ZajÄ™cia teatralne z ... Doskonalimy sztukÄ™ żywego sÅ‚owa.
PrzekÅ‚ad literatury piÄ™... Czy przekÅ‚ad literatury piÄ™knej to spore wyzwanie dla tÅ‚umacza? Czy rzÄ…dzi siÄ™ on nieco innymi prawami niż przekÅ‚ad z dziedzin specjalistycznych? Czy tÅ‚umaczenie można nazwać sztukÄ…? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Walentynki Nasi uczniowie kochają języki obce!
MAMO! TATO! JUÅ» TAK ... Zapraszamy wszystkich Rodziców do wziÄ™cia udziaÅ‚u w zajÄ™ciach w dniach od 18-21 czerwca. ProszÄ™ zobaczyć, jakie efekty przyniosÅ‚a nauka PaÅ„stwa dzieci w naszej szkole.
Åšpiewanie piosenek Na naszych zajÄ™ciach uwielbiamy Å›piewać. Nie od dziÅ› wiadomo, że Å›piewanie piosenek jest wspaniaÅ‚Ä… okazjÄ… do Ä‡wiczenia wymowy, ksztaÅ‚cenia umiejÄ™tnoÅ›ci rozumienia ze sÅ‚uchu, powtórzenia i zapamiÄ™tywania sÅ‚ownictwa, a także utrwalenia pewnych form gramatycznych.
Muzyka w nauce jÄ™zy... WedÅ‚ug naukowców sÅ‚uchanie muzyki bardzo pozytywnie wpÅ‚ywa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukÄ™, w tym jÄ™zyków obcych. Muzyka poprawia koncentracjÄ™ i pamięć oraz podnosi motywacjÄ™. Dlaczego tak siÄ™ dzieje? MiÄ™dzy innymi