Muzyka w nauce języków obcych

Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka może wprawić umysł we właściwy nastrój do nauki. Które utwory będą dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecają słuchanie utworów Mozarta. Pamiętajmy jednak, że każdy odnajduje swój własny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdę podniesie muzyka, którą po prostu się lubi. Ważne jest jednak to, aby słuchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródła dźwięku (CD, MP3). Raczej odradzam naukę przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne są przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia się do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodłącznym elementem na moich zajęciach. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdę duże efekty. Przyczynia się do poszerzenia zasobu słownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, a nawet poprawnej pisowni.

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiękowych, które pozwolą Ci szybciej nauczyć się słów i rozumieć język obcy.

MAMO! TATO! JUŻ TAK ... Zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w zajęciach w dniach od 18-21 czerwca. Proszę zobaczyć, jakie efekty przyniosła nauka Państwa dzieci w naszej szkole.
Zapraszamy na wykład Zapraszamy na wykład pod tytułem HOW TO FIND TIME TO LEARN FOREIGN LANGUAGES IN YOUR DAILY LIFE, podczas którego poznasz kilka świetnych, sprawdzonych metod, które pomogą Ci w nauce języków obcych i lepszym zapamiętaniu
MATEMATYKA PO ANGIEL... NO PROBLEM!
WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,
ZAJĘCIA TEATRALNE Z ... Zapraszamy na kursy wakacyjne, które rozpoczną się 01.07. i będą trwać do 30.08. Nowość! ZAJĘCIA TEATRALNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Dlaczego warto zapisać dzieci na tego typu zajęcia? Mali kursanci posiadają naturalną tendencję
Śpiewanie piosenek Na naszych zajęciach uwielbiamy śpiewać. Nie od dziś wiadomo, że śpiewanie piosenek jest wspaniałą okazją do ćwiczenia wymowy, kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu, powtórzenia i zapamiętywania słownictwa, a także utrwalenia pewnych form gramatycznych.