Muzyka w nauce języków obcych

Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka może wprawić umysł we właściwy nastrój do nauki. Które utwory będą dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecają słuchanie utworów Mozarta. Pamiętajmy jednak, że każdy odnajduje swój własny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdę podniesie muzyka, którą po prostu się lubi. Ważne jest jednak to, aby słuchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródła dźwięku (CD, MP3). Raczej odradzam naukę przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne są przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia się do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodłącznym elementem na moich zajęciach. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdę duże efekty. Przyczynia się do poszerzenia zasobu słownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, a nawet poprawnej pisowni.

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiękowych, które pozwolą Ci szybciej nauczyć się słów i rozumieć język obcy.

CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Fruit guessing game – p... Istotnym elementem procesu uczenia się jest umiejętność zapamiętywania. Nauka poprzez zabawę i angażowanie wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku a nawet zapachu i smaku) sprzyja szybkiemu i efektywnemu uczeniu się języków obcych.
Mikołajki w GREENSTONE Mikołaj był bardzo zapracowany, ale nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach.
Muzyka w nauce języ... Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi
MAMO! TATO! JUŻ TAK ... Zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w zajęciach w dniach od 18-21 czerwca. Proszę zobaczyć, jakie efekty przyniosła nauka Państwa dzieci w naszej szkole.
WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,