Muzyka w nauce języków obcych

Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka może wprawić umysł we właściwy nastrój do nauki. Które utwory będą dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecają słuchanie utworów Mozarta. Pamiętajmy jednak, że każdy odnajduje swój własny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdę podniesie muzyka, którą po prostu się lubi. Ważne jest jednak to, aby słuchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródła dźwięku (CD, MP3). Raczej odradzam naukę przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne są przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia się do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodłącznym elementem na moich zajęciach. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdę duże efekty. Przyczynia się do poszerzenia zasobu słownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, a nawet poprawnej pisowni.

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiękowych, które pozwolą Ci szybciej nauczyć się słów i rozumieć język obcy.

Pierwsze urodziny GREENST... Drugiego stycznia Szkoła Języków Obcych GREENSTONE obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przy tej okazji nauczyliśmy się mnóstwo nowych słów i zwrotów  związanych z tematem URODZINY. Serdecznie dziękujemy  wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób
Wręczenie nagród –...
Mikołajki w GREENSTONE Mikołaj był bardzo zapracowany, ale nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach.
Halloween Halloween obchodzone jest 31 października przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii. Dla szkoły językowej GREENSTONE, Halloween to okazja do przedstawienia dzieciom i młodzieży elementów kultury i tradycji krajów anglojęzycznych
CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
Easter cards Kochani, podziwiajcie przepiękne kartki wielkanocne naszych małych Kursantów. Nagrody otrzymują: Julia Petalas, Julia Żurek, Marysia Brożyna, Maja Rusak, Kuba Korpeta, Amelka Puchalska oraz Oliwia Żuczkowska. Wręczenie nagród odbędzie