CZY WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?

Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż mój pobyt na wyspie trwał tylko tydzień, wspomnienia pozostaną na zawsze. Cieszyły mnie długie spacery po plaży, które zawsze kończyły się spotkaniem z dziećmi ludności tubylczej. Dziwiło mnie to, że dzieci potrafiły się bawić, nie mając do dyspozycji komputerów, gier i konsoli. Wzruszające były sceny, kiedy podchodziły do nas, prosząc o cukierki i wodę. Chętnie pozowały do zdjęć, przytulały się, chciały się bawić. Zaskakiwało mnie ogromne zaufanie, jakim darzyły turystów, gdyż bardzo chętnie spacerowały z nami po plaży, oczekując jeszcze na to, że dostaną dodatkowy prezent. Niedaleko od hotelu znajdował się dom, w którym urodził się i wychowywał Freddie Mercury, lider zespołu Queen. Przebywaliśmy także na wyspie niewolników, skąd uciekało kiedyś wielu tubylców, by zapewnić sobie wolność. Podczas podróży bardzo pomógł mi język angielski. Wtedy doceniłam znajomość tego języka. Jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że warto uczyć się języków obcych. Może właśnie i Ty kiedyś udasz się w wymarzoną podróż, poznasz nowych ludzi a język, którego się uczysz, pomoże Ci w tym.

Czas szybko mija. Opuściłam to niezwykłe miejsce pełna wrażeń. Zresztą, sami zobaczcie, jak tam pięknie!

Dominika Łuczak

CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,
Walentynki Nasi uczniowie kochają języki obce!
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Pierwsze urodziny GREENST... Drugiego stycznia Szkoła Języków Obcych GREENSTONE obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przy tej okazji nauczyliśmy się mnóstwo nowych słów i zwrotów  związanych z tematem URODZINY. Serdecznie dziękujemy  wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób