CZY WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?

Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze.

Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców.

Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż mój pobyt na wyspie trwał tylko tydzień, wspomnienia pozostaną na zawsze. Cieszyły mnie długie spacery po plaży, które zawsze kończyły się spotkaniem z dziećmi ludności tubylczej. Dziwiło mnie to, że dzieci potrafiły się bawić, nie mając do dyspozycji komputerów, gier i konsoli. Wzruszające były sceny, kiedy podchodziły do nas, prosząc o cukierki i wodę. Chętnie pozowały do zdjęć, przytulały się, chciały się bawić. Zaskakiwało mnie ogromne zaufanie, jakim darzyły turystów, gdyż bardzo chętnie spacerowały z nami po plaży, oczekując jeszcze na to, że dostaną dodatkowy prezent. Niedaleko od hotelu znajdował się dom, w którym urodził się i wychowywał Freddie Mercury, lider zespołu Queen. Przebywaliśmy także na wyspie niewolników, skąd uciekało kiedyś wielu tubylców, by zapewnić sobie wolność. Podczas podróży bardzo pomógł mi język angielski. Wtedy doceniłam znajomość tego języka. Jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że warto uczyć się języków obcych. Może właśnie i Ty kiedyś udasz się w wymarzoną podróż, poznasz nowych ludzi a język, którego się uczysz, pomoże Ci w tym.

Czas szybko mija. Opuściłam to niezwykłe miejsce pełna wrażeń. Zresztą, sami zobaczcie, jak tam pięknie!

Dominika Łuczak

WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,
WELCOME AUTUMN!
ROMANTIC AND LOVE Zapraszamy na walentynkowe spotkanie pod hasłem ROMANTIC AND LOVE. Spotkanie uprzyjemni swoją obecnością certyfikowana konsultantka ślubna, pani Karolina Adamska, która przedstawi specjalną ofertę na romantyczne spotkania we dwoje i nie tylko. Przy dźwiękach smooth
MAMO! TATO! JUŻ TAK ... Zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w zajęciach w dniach od 18-21 czerwca. Proszę zobaczyć, jakie efekty przyniosła nauka Państwa dzieci w naszej szkole.
Zapraszamy na wykład Zapraszamy na wykład pod tytułem HOW TO FIND TIME TO LEARN FOREIGN LANGUAGES IN YOUR DAILY LIFE, podczas którego poznasz kilka świetnych, sprawdzonych metod, które pomogą Ci w nauce języków obcych i lepszym zapamiętaniu
Wręczenie nagród –...
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Halloween Halloween obchodzone jest 31 października przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii. Dla szkoły językowej GREENSTONE, Halloween to okazja do przedstawienia dzieciom i młodzieży elementów kultury i tradycji krajów anglojęzycznych