U nas zielono i wesoło

U nas zielono i wesoło.

Fruit guessing game – p... Istotnym elementem procesu uczenia się jest umiejętność zapamiętywania. Nauka poprzez zabawę i angażowanie wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku a nawet zapachu i smaku) sprzyja szybkiemu i efektywnemu uczeniu się języków obcych.
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Muzyka w nauce języ... Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi
CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż