Wyniki konkursu Piosenki o Miłości

W konkursie Piosenki o Miłości wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie: Roksanę Trybus oraz Zosię Kanię.

Obydwie dziewczyny niewątpliwie mają talent muzyczny. Wybrane piosenki wykonały w języku angielskim. Roksana Trybus zaśpiewała utwór pt.  „Diamonds”, natomiast Zosia Kania zaśpiewała i zagrała na gitarze utwór pt. „Falling Slowly”.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Cały czas powtarzam swoim kursantom, aby naukę języków obcych łączyli ze swoimi pasjami. Wtedy nauka staje się dziecinnie prosta. Im więcej słuchamy i śpiewamy w języku obcym, tym więcej się uczymy. Najważniejsze, aby łączyć przyjemne z pożytecznym, a efekty będą najbardziej widoczne. Słowa, wyrażenia, a także struktury gramatyczne występujące w piosenkach, które będziecie powtarzać, z pewnością  na długo pozostaną Wam w pamięci.

Zachęcam wszystkich do kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu poprzez częste słuchanie piosenek zagranicznych, zwłaszcza w języku angielskim, który jest językiem międzynarodowym, więc jego znajomość jest w dzisiejszych czasach nieodzowna.

Zachęcam do częstego śpiewania. Łączenie rytmu muzyki ze słowami sprawia, że prawa i lewa półkula mózgowa synchronizują się, co skutkuje lepszym zapamiętaniem materiału.

Myślę, że większość z Was lubi śpiewać. Jedni trochę lepiej, drudzy może trochę gorzej -:), ale nie o to chodzi. Najważniejsze, żeby był przy tym fun, czyli zabawa, i jednocześnie efektywna nauka.

Adrianna Gajewska

Roksana Trybus – Diamonds:

Zosia Kania – Falling Slowly:

ZAJĘCIA TEATRALNE Z ... Zapraszamy na kursy wakacyjne, które rozpoczną się 01.07. i będą trwać do 30.08. Nowość! ZAJĘCIA TEATRALNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Dlaczego warto zapisać dzieci na tego typu zajęcia? Mali kursanci posiadają naturalną tendencję
Halloween Halloween obchodzone jest 31 października przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii. Dla szkoły językowej GREENSTONE, Halloween to okazja do przedstawienia dzieciom i młodzieży elementów kultury i tradycji krajów anglojęzycznych
MATEMATYKA PO ANGIEL... NO PROBLEM!
Fruit guessing game – p... Istotnym elementem procesu uczenia się jest umiejętność zapamiętywania. Nauka poprzez zabawę i angażowanie wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku a nawet zapachu i smaku) sprzyja szybkiemu i efektywnemu uczeniu się języków obcych.
ZAJĘCIA Z LITERATUR... Zapraszamy naszych kursantów na zajęcia z literatury angielskiej i niemieckiej, które odbywać się będą dwa razy w miesiącu po 90 min. Spotkania przeznaczone są dla osób zainteresowanych literaturą i chcących dalej rozwijać swoje umiejętności
Śpiewanie piosenek Na naszych zajęciach uwielbiamy śpiewać. Nie od dziś wiadomo, że śpiewanie piosenek jest wspaniałą okazją do ćwiczenia wymowy, kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu, powtórzenia i zapamiętywania słownictwa, a także utrwalenia pewnych form gramatycznych.
Mikołajki w GREENSTONE Mikołaj był bardzo zapracowany, ale nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach.