Wyniki konkursu Piosenki o Miłości

W konkursie Piosenki o Miłości wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie: Roksanę Trybus oraz Zosię Kanię.

Obydwie dziewczyny niewątpliwie mają talent muzyczny. Wybrane piosenki wykonały w języku angielskim. Roksana Trybus zaśpiewała utwór pt.  „Diamonds”, natomiast Zosia Kania zaśpiewała i zagrała na gitarze utwór pt. „Falling Slowly”.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Cały czas powtarzam swoim kursantom, aby naukę języków obcych łączyli ze swoimi pasjami. Wtedy nauka staje się dziecinnie prosta. Im więcej słuchamy i śpiewamy w języku obcym, tym więcej się uczymy. Najważniejsze, aby łączyć przyjemne z pożytecznym, a efekty będą najbardziej widoczne. Słowa, wyrażenia, a także struktury gramatyczne występujące w piosenkach, które będziecie powtarzać, z pewnością  na długo pozostaną Wam w pamięci.

Zachęcam wszystkich do kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu poprzez częste słuchanie piosenek zagranicznych, zwłaszcza w języku angielskim, który jest językiem międzynarodowym, więc jego znajomość jest w dzisiejszych czasach nieodzowna.

Zachęcam do częstego śpiewania. Łączenie rytmu muzyki ze słowami sprawia, że prawa i lewa półkula mózgowa synchronizują się, co skutkuje lepszym zapamiętaniem materiału.

Myślę, że większość z Was lubi śpiewać. Jedni trochę lepiej, drudzy może trochę gorzej -:), ale nie o to chodzi. Najważniejsze, żeby był przy tym fun, czyli zabawa, i jednocześnie efektywna nauka.

Adrianna Gajewska

Roksana Trybus – Diamonds:

Zosia Kania – Falling Slowly:

Easter cards Kochani, podziwiajcie przepiękne kartki wielkanocne naszych małych Kursantów. Nagrody otrzymują: Julia Petalas, Julia Żurek, Marysia Brożyna, Maja Rusak, Kuba Korpeta, Amelka Puchalska oraz Oliwia Żuczkowska. Wręczenie nagród odbędzie
WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie
Pierwsze urodziny GREENST... Drugiego stycznia Szkoła Języków Obcych GREENSTONE obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przy tej okazji nauczyliśmy się mnóstwo nowych słów i zwrotów  związanych z tematem URODZINY. Serdecznie dziękujemy  wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób
Zajęcia teatralne z ... Doskonalimy sztukę żywego słowa.
WELCOME AUTUMN!