Wyniki konkursu Piosenki o Miłości

W konkursie Piosenki o Miłości wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie: Roksanę Trybus oraz Zosię Kanię.

Obydwie dziewczyny niewątpliwie mają talent muzyczny. Wybrane piosenki wykonały w języku angielskim. Roksana Trybus zaśpiewała utwór pt.  „Diamonds”, natomiast Zosia Kania zaśpiewała i zagrała na gitarze utwór pt. „Falling Slowly”.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Cały czas powtarzam swoim kursantom, aby naukę języków obcych łączyli ze swoimi pasjami. Wtedy nauka staje się dziecinnie prosta. Im więcej słuchamy i śpiewamy w języku obcym, tym więcej się uczymy. Najważniejsze, aby łączyć przyjemne z pożytecznym, a efekty będą najbardziej widoczne. Słowa, wyrażenia, a także struktury gramatyczne występujące w piosenkach, które będziecie powtarzać, z pewnością  na długo pozostaną Wam w pamięci.

Zachęcam wszystkich do kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu poprzez częste słuchanie piosenek zagranicznych, zwłaszcza w języku angielskim, który jest językiem międzynarodowym, więc jego znajomość jest w dzisiejszych czasach nieodzowna.

Zachęcam do częstego śpiewania. Łączenie rytmu muzyki ze słowami sprawia, że prawa i lewa półkula mózgowa synchronizują się, co skutkuje lepszym zapamiętaniem materiału.

Myślę, że większość z Was lubi śpiewać. Jedni trochę lepiej, drudzy może trochę gorzej -:), ale nie o to chodzi. Najważniejsze, żeby był przy tym fun, czyli zabawa, i jednocześnie efektywna nauka.

Adrianna Gajewska

Roksana Trybus – Diamonds:

Zosia Kania – Falling Slowly:

Zapraszamy na wykład Zapraszamy na wykład pod tytułem HOW TO FIND TIME TO LEARN FOREIGN LANGUAGES IN YOUR DAILY LIFE, podczas którego poznasz kilka świetnych, sprawdzonych metod, które pomogą Ci w nauce języków obcych i lepszym zapamiętaniu
Śpiewanie piosenek Na naszych zajęciach uwielbiamy śpiewać. Nie od dziś wiadomo, że śpiewanie piosenek jest wspaniałą okazją do ćwiczenia wymowy, kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu, powtórzenia i zapamiętywania słownictwa, a także utrwalenia pewnych form gramatycznych.
WHAT AM I? – THE QUICK ... Am I a cat? How about a car? You never know what you are until you start asking questions! Figure out if the cartoon on your head is a household item,
Mikołajki w GREENSTONE Mikołaj był bardzo zapracowany, ale nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach.
CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
Zajęcia teatralne z ... Doskonalimy sztukę żywego słowa.
Lubimy pracować z t...
Gry planszowe Różnego rodzaju gry, w tym gry planszowe są nieodłącznym elementem wykorzystywanym na naszych zajęciach, który łączy przyjemne z pożytecznym. Gry stwarzają relaksującą atmosferę, pozwalają uczniom na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy, są świetnym
Przekład literatury pię... Czy przekład literatury pięknej to spore wyzwanie dla tłumacza? Czy rządzi się on nieco innymi prawami niż przekład z dziedzin specjalistycznych? Czy tłumaczenie można nazwać sztuką? O tym opowiem Wam w czwartek 31.01.2019 o godz. 20.00. Na spotkanie