Muzyka w nauce języków obcych

Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka może wprawić umysł we właściwy nastrój do nauki. Które utwory będą dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecają słuchanie utworów Mozarta. Pamiętajmy jednak, że każdy odnajduje swój własny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdę podniesie muzyka, którą po prostu się lubi. Ważne jest jednak to, aby słuchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródła dźwięku (CD, MP3). Raczej odradzam naukę przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne są przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia się do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodłącznym elementem na moich zajęciach. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdę duże efekty. Przyczynia się do poszerzenia zasobu słownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, a nawet poprawnej pisowni.

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiękowych, które pozwolą Ci szybciej nauczyć się słów i rozumieć język obcy.

ZAJĘCIA Z LITERATUR... Zapraszamy naszych kursantów na zajęcia z literatury angielskiej i niemieckiej, które odbywać się będą dwa razy w miesiącu po 90 min. Spotkania przeznaczone są dla osób zainteresowanych literaturą i chcących dalej rozwijać swoje umiejętności
Walentynki Nasi uczniowie kochają języki obce!
Easter cards Kochani, podziwiajcie przepiękne kartki wielkanocne naszych małych Kursantów. Nagrody otrzymują: Julia Petalas, Julia Żurek, Marysia Brożyna, Maja Rusak, Kuba Korpeta, Amelka Puchalska oraz Oliwia Żuczkowska. Wręczenie nagród odbędzie
Lubimy pracować z t...
CZY WARTO UCZYĆ SI... Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze. Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców. Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż
MATEMATYKA PO ANGIEL... NO PROBLEM!