Muzyka w nauce języków obcych

Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka może wprawić umysł we właściwy nastrój do nauki. Które utwory będą dla Ciebie najlepsze? Naukowcy polecają słuchanie utworów Mozarta. Pamiętajmy jednak, że każdy odnajduje swój własny rytm nauki. Efektywność w nauce tak naprawdę podniesie muzyka, którą po prostu się lubi. Ważne jest jednak to, aby słuchać muzyki najlepiej z wybranego przez siebie źródła dźwięku (CD, MP3). Raczej odradzam naukę przy radiu lub TV, ponieważ najbardziej wyselekcjonowane programy muzyczne są przerywane spotami reklamowymi. a to z kolei niestety przyczynia się do obniżenia koncentracji.

Muzyka jest nieodłącznym elementem na moich zajęciach. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystywanie piosenek w nauce przynosi naprawdę duże efekty. Przyczynia się do poszerzenia zasobu słownictwa, ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, a nawet poprawnej pisowni.

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, musisz stale stymulować swój mózg do przyswajania nowych struktur dźwiękowych, które pozwolą Ci szybciej nauczyć się słów i rozumieć język obcy.

Fruit guessing game – p... Istotnym elementem procesu uczenia się jest umiejętność zapamiętywania. Nauka poprzez zabawę i angażowanie wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku a nawet zapachu i smaku) sprzyja szybkiemu i efektywnemu uczeniu się języków obcych.
ROMANTIC AND LOVE Zapraszamy na walentynkowe spotkanie pod hasłem ROMANTIC AND LOVE. Spotkanie uprzyjemni swoją obecnością certyfikowana konsultantka ślubna, pani Karolina Adamska, która przedstawi specjalną ofertę na romantyczne spotkania we dwoje i nie tylko. Przy dźwiękach smooth
„Elektroniczny mózg” Nauka języków obcych wcale nie musi być nudna. Elektroniczny mózg, gra z wykorzystaniem magicznego ołówka,  to świetna zabawa, która łączy przyjemne z pożytecznym. Nieskomplikowane urządzenie elektroniczne informuje o poprawnie zaznaczonej odpowiedzi  sygnałem dźwiękowym
Zajęcia teatralne z ... Doskonalimy sztukę żywego słowa.
Muzyka w nauce języ... Według naukowców słuchanie muzyki bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg i tym samym wspomaga naukę, w tym języków obcych. Muzyka poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi motywację. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi
Mikołajki w GREENSTONE Mikołaj był bardzo zapracowany, ale nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach.
WELCOME AUTUMN!