CZY WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?

Zapraszamy do lektury relacji naszej kursantki Dominiki z jej pobytu w Zanzibarze.

Zanzibar to wyspa leżąca w Tanzanii, w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Liczy 495074 mieszkańców.

Niedawno miałam okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. I chociaż mój pobyt na wyspie trwał tylko tydzień, wspomnienia pozostaną na zawsze. Cieszyły mnie długie spacery po plaży, które zawsze kończyły się spotkaniem z dziećmi ludności tubylczej. Dziwiło mnie to, że dzieci potrafiły się bawić, nie mając do dyspozycji komputerów, gier i konsoli. Wzruszające były sceny, kiedy podchodziły do nas, prosząc o cukierki i wodę. Chętnie pozowały do zdjęć, przytulały się, chciały się bawić. Zaskakiwało mnie ogromne zaufanie, jakim darzyły turystów, gdyż bardzo chętnie spacerowały z nami po plaży, oczekując jeszcze na to, że dostaną dodatkowy prezent. Niedaleko od hotelu znajdował się dom, w którym urodził się i wychowywał Freddie Mercury, lider zespołu Queen. Przebywaliśmy także na wyspie niewolników, skąd uciekało kiedyś wielu tubylców, by zapewnić sobie wolność. Podczas podróży bardzo pomógł mi język angielski. Wtedy doceniłam znajomość tego języka. Jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że warto uczyć się języków obcych. Może właśnie i Ty kiedyś udasz się w wymarzoną podróż, poznasz nowych ludzi a język, którego się uczysz, pomoże Ci w tym.

Czas szybko mija. Opuściłam to niezwykłe miejsce pełna wrażeń. Zresztą, sami zobaczcie, jak tam pięknie!

Dominika Łuczak

Fruit guessing game – p... Istotnym elementem procesu uczenia się jest umiejętność zapamiętywania. Nauka poprzez zabawę i angażowanie wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku a nawet zapachu i smaku) sprzyja szybkiemu i efektywnemu uczeniu się języków obcych.
Pierwsze urodziny GREENST... Drugiego stycznia Szkoła Języków Obcych GREENSTONE obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przy tej okazji nauczyliśmy się mnóstwo nowych słów i zwrotów  związanych z tematem URODZINY. Serdecznie dziękujemy  wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób
ZAJĘCIA Z LITERATUR... Zapraszamy naszych kursantów na zajęcia z literatury angielskiej i niemieckiej, które odbywać się będą dwa razy w miesiącu po 90 min. Spotkania przeznaczone są dla osób zainteresowanych literaturą i chcących dalej rozwijać swoje umiejętności
MATEMATYKA PO ANGIEL... NO PROBLEM!
Wręczenie nagród –...
Śpiewanie piosenek Na naszych zajęciach uwielbiamy śpiewać. Nie od dziś wiadomo, że śpiewanie piosenek jest wspaniałą okazją do ćwiczenia wymowy, kształcenia umiejętności rozumienia ze słuchu, powtórzenia i zapamiętywania słownictwa, a także utrwalenia pewnych form gramatycznych.
Konkurs MASTER OF ENGLISH... Konkurs MASTER OF ENGLISH TENSES został rozstrzygnięty. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni znajomości wszystkich czasów angielskich i życzymy dalszych sukcesów!
Halloween Halloween obchodzone jest 31 października przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii. Dla szkoły językowej GREENSTONE, Halloween to okazja do przedstawienia dzieciom i młodzieży elementów kultury i tradycji krajów anglojęzycznych